Podpisywanie dokumentów
Pary planujące ślub konkordatowy zawierany w kościele, ale mający również skutki prawne w postaci cywilnego aktu małżeństwa, powinny wcześniej ustalić moment i sposób złożenia podpisów pod niezbędnymi dokumentami.Są dwa momenty, w których najczęściej dopełnia się takich formalności. Jedną z możliwości jest złożenie podpisów przed mszą w zachrystii.
Ta mniej oficjalna ceremonia musi być wcześniej zgłoszona księdzu, a do kościoła powinniście się wybrać trzydzieści minut wcześniej.
Bardziej oficjalnym i uroczystym sposobem dopełnienia formalności prawnych jest złożenie podpisów w trakcie trwania mszy i najczęściej odbywa się po złożeniu przysięgi małżeńskiej. Świadkami tego podniosłego momentu są wtedy wszyscy Goście obecni w kościele.
Moment i sposób podpisania dokumentów zależy w dużej mierze od zwyczajów panujących w danej parafii, a także ustaleń, jakie poczynicie z księdzem udzielającym ślubu.
Powitanie Pary Młodej
W polskiej tradycji Para Młoda przybywająca do domu weselnego jest witana przez Rodziców chlebem i solą. Na tym etapie uroczystości ślubnych możecie natknąć się na dwa bardzo często powtarzające się błędy.